Wakacje z Kwartalnikiem

Data publikacji 21.07.2014

Pomimo trwających wakacji, miło nam poinformować o nowej pozycji wydawniczej w postaci kolejnego numeru Kwartalnika Prawno – Kryminalistycznego. Tradycyjnie już ...

Wakacje z Kwartalnikiem Pomimo trwających wakacji, miło nam poinformować o nowej pozycji wydawniczej w postaci kolejnego numeru Kwartalnika Prawno – Kryminalistycznego. Tradycyjnie już, zamieszczone w nim artykuły kierujemy przede wszystkim do policjantów służby kryminalnej i śledczej, ale nie tylko. Ich autorzy w ciekawy i przejrzysty sposób przybliżyli tym razem kwestie związane m.in. z udostępnianiem informacji niejawnej sądom i prokuraturom, zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego, zmianami w prawie dotyczącymi przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, projektem „Mołdawia”, czy też z systemem Child Alert.
Najnowszemu numerowi towarzyszą również zmiany. Poza najbardziej widoczną, w postaci nowej szaty graficznej okładki, czytelnicy znajdą w nim dwa nowe działy, które od tego numeru będą stałym elementem czasopisma. Mowa tu o Biblioteczce policjanta służby kryminalnej, w której będą publikowane recenzje pozycji wydawniczych, po które warto sięgnąć, aby wzbogacić swoją wiedzę z tego zakresu. Ponadto co kwartał będzie można przeczytać ciekawy artykuł w rubryce poświęconej zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Serię artykułów poświęconych wspomnianej problematyce otwiera artykuł Hanny Bigielmajer, w którym autorka przybliża ogólną charakterystykę przestępczości gospodarczej.

Zachęcamy Państwa do lektury elektronicznego wydania Kwartalnika (wersja tradycyjna dostępna jest w szkolnej bibliotece) oraz wydań poprzednich numerów, które są dostępne w zakładce Kwartalnik. Zapraszamy również do publikowania własnych artykułów na łamach naszego czasopisma (kontakt e-mail: sekretariat@sppila.policja.gov.pl).

autor: Waldemar Hałuja

(21.07.14)

Powrót na górę strony