Jak Wojtuś został… policjantem

Data publikacji 09.07.2014

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka we współpracy z Fundacją...

Jak Wojtuś został… policjantem Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka we współpracy z Fundacją „Mam marzenie” uczestniczyli w spełnieniu marzenia 5–letniego ciężko chorego Wojtusia, który od zawsze marzył, aby zostać policjantem. Jego życzenie spełnili policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach, których wspomogli funkcjonariusze z naszej Szkoły. Podisnp. Bogusz i podkom. Zielonka jako wolontariusze zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia i dzięki nawiązanej współpracy chłopiec wraz ze swoim kolega Adasiem, Rodzicami i p. Marią Jankowską z Fundacji „Mam marzenie” uczestniczyli w jednodniowym szkoleniu, zorganizowanym specjalnie dla niego w katowickiej Szkole. Podczas zajęć patrol pod dowództwem Wojtka podjął symulowaną interwencję w wyniku której doszło do zatrzymania sprawcy przestępstwa i umieszczenia go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Oprócz tego Wojtek ujawnił ślady daktyloskopijne, zwiedził obiekty dydaktyczne katowickiej Szkoły Policji, miał też możliwości obejrzenia zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji, a także poznania Sznupka – maskotki śląskiej Policji. Uczestniczący w przedsięwzięciu podpinsp. Bogusz i podkom. Zielonka przekazali specjalnie dla Wojtka 4 zestawy klocków Lego, z których najważniejszym był oczywiście komisariat Policji. Pobyt i uczestnictwo w zajęciach pozwoliły Wojtkowi i Jego bliskim choć na chwilę zapomnieć o codziennej walce z chorobą i dały wiele radości. Mamy nadzieję, że spotkamy się za kilkanaście lat na kursie podstawowym, kiedy to odwiedzi nas jako post. Wojciech. Warto również dodać, że wspomniani wykładowcy wielokrotnie angażowali się w różnego rodzaju działania wolontaryjne. Wśród niech nie zabrakło wyjazdów do Szpitala Specjalistycznego w Pile, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy, spotkań prewencyjnych dla mieszkańców Piły, wykładów profilaktycznych dla seniorów czy też we współpracy z Fundacją „Mam marzenie” i realizacji marzeń: chorego na mukowiscydozę 6-letniego Krzysia oraz 16-letniego Konrada cierpiącego na stwardnienie guzowate.

Jak Wojtuś został… policjantem Jak Wojtuś został… policjantem Jak Wojtuś został… policjantem Jak Wojtuś został… policjantem

autor: Anna Fons
Zdjęcia: Szkoła Policji w Katowicach