Do Ujścia

Data publikacji 02.07.2014

Z inicjatywy Zarządu IPA Region Szkoła Policji w Pile oraz Zakładu Służby Kryminalnej (a zwłaszcza podinsp. Waldemara Szilke) w ubiegłą sobotę...

Spływ kajakowy Z inicjatywy Zarządu IPA Region Szkoła Policji w Pile oraz Zakładu Służby Kryminalnej (a zwłaszcza podinsp. Waldemara Szilke) w ubiegłą sobotę odbył się spływ kajakowy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji. W spływie, którego trasa wiodła rzecznymi meandrami Gwdy z Piły do Ujścia uczestniczyli kadra, pracownicy z rodzinami i słuchacze Szkoły. Wodne zwiedzanie rozpoczęło się od nowej przystani w Pile (przy ul. Walki Młodych), a zakończyło około 24 km później przy marinie na rzece Noteci w Ujściu.

Spływ kajakowy W międzyczasie uczestnicy spływu mogli podziwiać piękne widoki, urokliwe zakątki, leśne zwierzęta i otaczającą przyrodę. Na trasie spływu znajdują się bowiem m.in. jaz wodny w miejscowości Byszki (ok. 7 km od Ujścia), cmentarz żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej oraz pozostałości historyczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Z gatunków chronionych można tu spotkać wiele ptaków i ssaków, które na dobre zadomowiły się w dorzeczu rzeki.

Spływ kajakowy Dzięki tej wycieczce jej uczestnicy nie tylko spędzili aktywnie sobotnie popołudnie, ale także mogli zwiedzić (zwłaszcza słuchacze przybywający do szkoły z terenu całego kraju) piękne tereny północnej Wielkopolski oraz zapoznać się z jej historią i walorami turystycznymi, jednocześnie nawiązując swą otwartością i chęcią integracji do hasła („Servo Per Amikeco” – Służyć poprzez przyjaźń), które patronuje organizatorowi wycieczki - szkolnemu zarządowi IPA.

Spływ kajakowy Spływ kajakowy Spływ kajakowy Spływ kajakowy

autor: Anna Fons