Warsztaty w Polańczyku

Data publikacji 01.07.2014

Nauczyciele Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły Policji w Pile - podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka reprezentowali Szkołę w przedsięwzięciu szkoleniowym o charakterze warsztatowym na temat...

Nowe szkolenie na początek lata Nauczyciele Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły Policji w Pile - podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka reprezentowali Szkołę w przedsięwzięciu szkoleniowym o cha-rakterze warsztatowym na temat ,,Interpretacja przepisów dotyczących zatrzymania osoby, doprowadzenia osoby, przeszukania i kontroli osobistej osoby”. Trzydniowe warsztaty zostały zorganizowane w Centrum Usług Logistycznych Ośrodek ,,Jawor” w Polańczyku, a ich organizatorem była Szkoła Policji w Katowicach przy współudziale Komendy Głównej Policji.

Nowe szkolenie na początek lata W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Wydziału Kontroli KWP w Katowicach, Wydziału Konwojowego KWP w Katowicach, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkół Policji w Słupsku, Katowicach, Pile oraz Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu. Podczas warsztatów omówione zostały zagadnienia dotyczące stanu prawnego związanego z procedurą zatrzymania, doprowadzenia osoby oraz przeszukania osoby, kontroli osobistej, a także wątpliwości związane z interpretacją przepisów prawa dotyczących powyższych zagadnień. Zostały wypracowane wspólne standardy nauczania oraz propozycje interpretacji przepisów, które zostaną przekazane do Komendy Głównej Policji.

autor: Krzysztof Opaliński

(30.06.14)