Dodatkowe szkolenia dla słuchaczy kursów specjalistycznych

Data publikacji 01.07.2014

Koniec ubiegłego wieku przyniósł istotne zmiany w funkcjonowaniu państwa polskiego. Demokratyzacja życia społecznego, poszerzenie obszarów wolności, swobód...

Nowe szkolenie na początek lata Koniec ubiegłego wieku przyniósł istotne zmiany w funkcjonowaniu państwa polskiego. Demokratyzacja życia społecznego, poszerzenie obszarów wolności, swobód obywatelskich, wprowadzenie gospodarki rynkowej, niewątpliwie korzystnie wpłynęły na rozwój naszego kraju. Jednak równocześnie pojawiło się wiele zjawisk negatywnych, do których m.in. można zaliczyć dynamiczny rozwój przestępczości, na czele z jej najgroźniejszym rodzajem – przestępczością zorganizowaną. Zwalczanie przestępczości „nowej generacji” jest procesem złożonym i trudnym. Skuteczność działań wykrywczych zależy od bardzo wielu czynników. Tradycyjne metody walki ze sprawcami czynów przestępnych okazały się w dużej mierze niedostosowane do rzeczywistości kryminalnej. W celu skutecznej walki z przestępczością, przede wszystkim w zakresie pracy operacyjnej wprowadzono stosowne uregulowania do ustawy o Policji. Jednym z przyjętych rozwiązań w tej materii, jest metoda pracy operacyjnej określana mianem kontroli operacyjnej, której poświęcone zostały zajęcia dla słuchaczy kursów specjalistycznych, odbywających przeszkolenie w naszej Szkole. Zajęcia, w których wzięło udział blisko 200 słuchaczy, przeprowadzili kom. Romuald Klaszczyński z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. i st. sierż. Marcin Staszkiewicz z Wydziału Kryminalnego KPP w Strzelcach Krajeńskich, a tematyka, której zostały poświęcone, dotyczyła wspomnianej kontroli operacyjnej oraz poszukiwaniu osób ukrywających się przed organami ścigania.

autor: Krzysztof Opaliński

(30.06.14)