Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI

Data publikacji 16.06.2014

Słuchaczki kursu podstawowego z kompanii IV naszej Szkoły wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz pilskimi ...

Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI Słuchaczki kursu podstawowego z kompanii IV naszej Szkoły wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz pilskimi instytucjami: Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną, uczniami klas „policyjnych” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz Hufca ZHP uczestniczyli w akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki.
W sobotę 14 czerwca na pilskim deptaku miał miejsce happening „Przestańmy biec”, promujący wolność od nałogów i uzależnień. Policjanci odczytali zgromadzonym Odezwę Społeczności PaT („Profilaktyka a Ty” – program profilaktyczny realizowany przez Komendę Główną Policji). Odbył się również społeczny „zryw wolnych serc” (uczestnicy akcji położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijali wspólnie jego rytmu na znak sprzeciwu wobec uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka). Na specjalnie zorganizowanym stoisku policjantki ze Szkoły wykonywały pamiątkową daktyloskopię, prezentowały walizkę kryminalistyczną oraz rozdawały ulotki profilaktyczne i balony z okazji Jubileuszu 60-lecia powołania naszej Szkoły. Następnie miał miejsce pokaz zumby oraz koncert muzyczny „No to cyk”.
Akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki patronuje Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Inicjatywa ma na celu integrację międzypokoleniową, grup zawodowych, społecznych oraz ukazania partnerstwa lokalnego samorządu, Policji, placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych, jednostek organizacyjnych resortu spraw wewnętrznych, jak również profilaktykę w zakresie uzależnień wśród osób w każdym wieku.

Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI Jednym głosem, czyli GŁOS PROFILAKTYKI

autor: Anna Fons

(16.06.14)