Wieczór integracyjny

Data publikacji 09.06.2014

VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych dobiegł końca. Na jego uczestników czekały nie tylko turniejowe konkurencje, ale także chwila rozrywki i odpoczynku ...

Wieczór integracyjny VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych dobiegł końca. Na jego uczestników czekały nie tylko turniejowe konkurencje, ale także chwila rozrywki i odpoczynku podczas wieczoru integracyjnego.
Jedną z atrakcji były zajęcia z kryminalistyki, przeprowadzone przez wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły: asp. sztab. Pawła Leśniewskiego i asp. Roberta Aftykę. Podczas nich uczniowie dowiedzieli się o śladach, które można ujawnić na miejscu zdarzenia, a także sami ujawniali przykładowe ślady cheiloskopijne (czerwieni wargowej, czyli ust), otoskopijne (ucha) i chejroskopijne (linii papilarnych na dłoniach) za pomocą proszku ferromagnetycznego na powierzchni papierowej.
Drugą formą spędzenia wolnego czasu był udział w zajęciach przygotowanych przez członków Pilskiego Muzeum Wojskowego, powstałego z inicjatywy pasjonatów historii wojskowości, należących do Stowarzyszenia Przedmoście Piła. Na pilskim lotnisku uczniowie i ich opiekunowie wysłuchali opowieści o jego historii, dokładnie obejrzeli jeden z eksponatów - pilskiego „Tygryska”, czyli samolot myśliwsko - bombowy SU 22M4, nazwany tak ze względu na rysunek tygrysa umieszczony na płatowcu pod przednią częścią owiewki kabiny pilota. Młodzież miała okazję usiąść w kabinie za sterami samolotu i dowiedzieć się o jego pilotażu. Oprócz tego uczniowie klas „policyjnych” zobaczyli i dosłownie dotknęli: samochodów ciężarowych, transporterów opancerzonych i wozów zabezpieczenia technicznego.

Wieczór integracyjny Wieczór integracyjny Wieczór integracyjny Wieczór integracyjny

autor: Anna Fons

(09.06.14)