Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Data publikacji 09.06.2014

Szkoła Policji w Pile, podobnie jak rok temu zaangażowała się w zorganizowanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – inicjatywy, której patronuje Komendant Główny Policji ...

Ogólnopolski Głos Profilaktyki Szkoła Policji w Pile, podobnie jak rok temu zaangażowała się w zorganizowanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – inicjatywy, której patronuje Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński i insp. Grzegorz Jach pomysłodawca programu PaT („Profilaktyka a Ty”). Akcja zostanie przeprowadzona na pilskim deptaku (ul. Śródmiejska) w dniu 14 czerwca (sobota) od godz. 15.00. Będą uczestniczyli w niej słuchacze i kadra Szkoły, a także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, klasy „policyjne” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, pracownicy pilskich instytucji i organizacji: Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Straży Miejskiej, Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” oraz harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego w Pile.

W ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, będącego kontynuacją zeszłorocznej Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, która zgromadziła 43 tys. osób w całym kraju, zostanie przeprowadzony happening „Przestańmy biec”. Będzie odczytana także Odezwa Społeczności PaT, społeczny „zryw wolnych serc” (punktualnie o godz. 16.00 uczestnicy akcji będą zachęcać przechodniów do zatrzymania się na chwilę i położenie prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijania wspólnie jego rytmu, na znak wolności od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka) oraz koncert muzyczny. Ogólnopolski Głos Profilaktyki ma także na celu integrację międzypokoleniową, grup zawodowych, społecznych oraz ukazania partnerstwa lokalnego samorządu, Policji, placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych oraz właściwych jednostek organizacyjnych resortu spraw wewnętrznych, jak również promowanie mody na życie wolne od przemocy i uzależnień.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami z pilskiej Szkoły Policji w sobotę 14 czerwca od godz. 15.00 na pilski deptak.

autor: Anna Fons

(09.06.14)