Zwyciężyli najlepsi!

Data publikacji 06.06.2014

Zgodnie za słowami, które wypowiedzieli podczas rozpoczęcia VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych zaproszeni goście, wśród ...

Zwyciężyli najlepsi! Zgodnie za słowami, które wypowiedzieli podczas rozpoczęcia VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych zaproszeni goście, wśród 25 drużyn z całej Polski zwyciężyli najlepsi. Okazali się nimi, zdobywając tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2014” i 424 punkty w klasyfikacji generalnej uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, który wręczyli Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz Dyrektor ZSP nr 2 w Pile Maria Kubica, nagrodą rzeczową, ufundowaną przez organizatorów Turnieju oraz pamiątkowym dyplomem.
Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach, zdobywając 419 punktów oraz puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile, pamiątkowy dyplom, a także nagrody ufundowane przez Starostę Pilskiego Mirosława Mantaja.
Trzeci stopień podium zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, która zdobyła 413 punktów w klasyfikacji generalnej, puchar ufundowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz dyplom.
Trzej najlepsi zawodnicy w konkurencjach: sprawdzian wiedzy i test sprawności fizycznej zostali uhonorowani złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami ufundowanymi przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Studio Promocyjno - Handlowe „CREDO” oraz firmę „PILTECH”.
W tej ostatniej konkurencji puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Piły Piotr Głowski, oraz nagrodę od Cyfrowego Polsatu otrzymała Monika Cmoczek (XIV LO w Katowicach), która najszybciej, spośród dziewcząt, pokonała tor przeszkód.
W klasyfikacji drużynowej konkurencji Test umiejętności strzeleckich, zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „SYGNAŁ” w Warszawie.
W konkurencji Test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w klasyfikacji drużynowej zawodnicy uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej konkurencji Sprawdzian z zakresu ogólnej wiedzy o Policji, zawodnicy zostali odznaczeni złotym, srebrnym i brązowym medalami, ufundowanym przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, nagrodami ufundowanymi przez Cyfrowy Polsat oraz dyplomami. W kwalifikacji drużynowej konkurencji Sprawdzian z zakresu ogólnej wiedzy o Policji zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
Wszyscy uczestnicy Turnieju oraz biorące w nim udział szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W ceremonii zakończenia uczestniczyli m.in. Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki, Starosta Pilski Mirosław Mantaj, Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Beata Różniak – Krzeszewska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile mł. bryg. Rafał Mrowiński, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile Maria Kubica, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu podinsp. Piotr Mania oraz fotoreporterka Beata Perkowska z miesięcznika Komendanta Głównego Policji POLICJA 997, wszystkie turniejowe drużyny wraz z opiekunami, zaproszeni goście, kadra nauczycielska, słuchacze Szkoły Policji oraz młodzież z klas „policyjnych”.
Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile, które spotkały się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności.

Zwyciężyli najlepsi! Zwyciężyli najlepsi! Zwyciężyli najlepsi! Zwyciężyli najlepsi!

Komunikat końcowy

autor: Anna Fons