Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy

Data publikacji 29.05.2014

Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy Na początku kwietnia uczniowie klas trzecich pilskich szkół podstawowych przystąpili do testu z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa. Wszystko pod bacznym okiem sędziów i merytorycznych ekspertów, a jednocześnie wykładowców Zakładu Służby Prewencyjnej naszej Szkoły: podinsp. Mariusza Macierzyńskiego i kom. Artura Kulczaka. Wczoraj natomiast w szkolnej auli miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w VII Miejskim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz VII Miejskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III „Moje bezpieczne wakacje”.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Piotr Głowski - prezydent Piły, insp. Jerzy Powiecki – komendant Szkoły Policji w Pile, Marzenna Urbaniak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, Sabina Jakiel-Mainieri - dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa Przedstawicielstwo w Pile (główny sponsor nagród), Stanisław Jendraszczak - specjalista ds. bezpieczeństwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz uczniowie pilskich placówek oświatowych wraz z nauczycielami i opiekunami.

Podczas akademii rozdano nagrody i wyróżnienia dla laureatów obydwu konkursów. Specjalnymi podziękowaniami zostali wyróżnieni nauczyciele szkół biorących udział w konkursach, którzy przygotowywali swoich podopiecznych oraz wspomniani wykładowcy naszej Szkoły. Dyrektor Marzenna Urbaniak wręczyła komendantowi insp. Jerzemu Powieckiemu gratulacje z okazji Jubileuszu 60-lecia powołania szkoły oraz podziękowania za dotychczasową współpracę. Wszystkie prace nagrodzone w konkursie plastycznym zostały wyeksponowane w auli i budziły powszechne zainteresowanie. Uroczystość uświetniły występy uczniów.

Organizatorem VII Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista” i VII Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas I -III „Moje bezpieczne wakacje” jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Piły p. Piotr Głowski, a pilska Szkoła Policji jest od wielu lat partnerem obu konkursów.

Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy Bezpieczny Trzecioklasista po raz siódmy

autor: Anna Fons

(29.05.14)