O narkotykach i dopalaczach – wykład otwarty

Data publikacji 27.05.2014

Serdecznie zapraszamy na ogólnodostępne spotkanie poświęcone narkotykom i dopalaczom. Wykład otwarty, połączony z prezentacją multimedialną ...

O narkotykach i dopalaczach – wykład otwarty Serdecznie zapraszamy na ogólnodostępne spotkanie poświęcone narkotykom i dopalaczom. Wykład otwarty, połączony z prezentacją multimedialną, poprowadzi starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej pilskiej Szkoły Policji, podinsp. Jarosław Zientkowski.
Podczas spotkania zaprezentowany zostanie podział narkotyków i dopalaczy, rozmaite aspekty zjawiska narkomanii, ilustracje obrazujące wygląd roślin, środków odurzających i substancji psychotropowych, charakterystyczne objawy zażycia narkotyków oraz podstawowe przepisy prawne dotyczące zjawiska narkomanii.

Zapraszamy w najbliższy czwartek 29 maja o godz. 16.00 do auli Szkoły Policji w Pile (plac Staszica 7). Wstęp wolny.

W następnych miesiącach, w ramach wykładów i otwartych spotkań z kryminalistyką, w Szkole będą miały miejsce następujące prezentacje:

24 czerwca godz. 16.00:
Problematyka gender.

26 czerwca (zmiana terminu z 25):
Przemoc seksualna wobec małoletniego: rodzaje, objawy, skutki oraz sposoby pomocy. Zaproszenie skierowane szczególnie do nauczycieli przedszkoli, szkół, pedagogów, studentów Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, lekarzy oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile, kuratorów społecznych, pracowników MOPS w Pile.

I połowa października:
Zabezpieczenia banknotów i instrumentów płatniczych, przestępstwa bankowe, przestępczość gospodarcza, zagrożenia związane z działalnością parabanków.

II połowa października:
Metody dokonywania oszustw.

I połowa listopada:
Kradzieże samochodowe i mieszkaniowe.

II połowa listopada:
Przestępczość internetowa.

Szczegółowych informacji udziela kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile podinsp. Dorota Witkowska, tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161.

Spotkania odbywają się w ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile.

autor: Anna Fons

(27.05.14)