VII warsztaty koordynatorów do spraw handlu ludźmi

Data publikacji 15.05.2014

W ramach Krajowego planu działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2013-2015 w dniach 5-9 maja w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie ...

VII warsztaty koordynatorów do spraw handlu ludźmi W ramach Krajowego planu działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2013-2015 w dniach 5-9 maja w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Zarząd Operacyjno - Śledczy Komendy Głównej Straży Granicznej zorganizował VII warsztaty dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej, dotyczące zwalczania przestępczości handlu ludźmi. Warsztaty przeprowadzono we współpracy z Wydziałem do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP oraz w porozumieniu z Departamentem Polityki Migracyjnej MSW, Prokuraturą Generalną RP i Fundacją La Strada. Szkołę Policji w Pile reprezentował wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Krzysztof Sawicki.
Warsztaty poświęcone były w znacznej części zwalczaniu przestępstwa handlu ludźmi w aspekcie współpracy międzynarodowej, w tym problematyce wspólnych zespołów dochodzeniowo - śledczych (JIT). Na podstawie wybranych spraw przedstawiono praktyczne aspekty zwalczania przestępstwa handlu ludźmi w oparciu o doświadczenia sądów, prokuratur, Policji, Straży Granicznej oraz służb policyjnych z Wielkiej Brytanii. Ponadto poruszono problematykę współpracy organów ścigania z organizacjami pozarządowymi, realizującymi zadania wspierania ofiar/świadków handlu ludźmi.

autor: Roman Rauhut

(15.05.14)