Gościnnie na Uniwersytecie Śląskim

Data publikacji 07.05.2014

Na zaproszenie kierownika Zakładu Socjologii Ogólnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Urszuli Swadźby, wykładowcy Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz ...

Gościnnie na Uniwersytecie Śląskim Na zaproszenie kierownika Zakładu Socjologii Ogólnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Urszuli Swadźby, wykładowcy Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podkom. Michał Zielonka przeprowadzili cykl wykładów dla studentów wspomnianego wydziału. Ich tematyka dotyczyła patologii społecznych i bezpieczeństwa w szeroko pojętej przestrzeni miejskiej. Podczas spotkania studenci zostali zapoznani ze strukturą i zakresem działania Szkoły Policji w Pile, zakresem działania prewencji kryminalnej oraz wybranymi zagadnieniami z zakresu patologii społecznych najczęściej występujących w przestrzeni miejskiej, w tym m.in. alkoholizm, narkomania, prostytucja, włóczęgostwo, bezdomność i żebractwo. Ponadto wykładowcy, przedstawiając główne przejawy patologii społecznych w Polsce o charakterze kryminogennym, przedstawili sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Omawiana problematyka została wzbogacona prezentacją multimedialną, filmami oraz przykładami praktycznymi.
Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów, jak i przedstawicieli kadry uczelni, dlatego też mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość nawiązania szerszej współpracy w tym zakresie.

autor: Krzysztof Opaliński

(07.05.14)