Historia magistra vitae

Data publikacji 06.05.2014

W dniu 25 kwietnia w Szkole Policji w Katowicach odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zatytułowana „Historia szkolnictwa policyjnego - 15-lecie ...

Historia magistra vitae W dniu 25 kwietnia w Szkole Policji w Katowicach odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zatytułowana „Historia szkolnictwa policyjnego - 15-lecie Szkoły Policji w Katowicach”. Szkołę Policji w Pile reprezentowali wykładowcy: podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podkom. Michał Zielonka. Wygłosili oni referat dotyczący historycznego ujęcia szkolnictwa policyjnego na przykładzie Szkoły Policji w Pile. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z dziejami Piły oraz budynku, w którym od 15 września 1954 roku mieści się Szkoła Policji w Pile.
W przedmiotowej konferencji udział wzięli liczni prelegenci, w tym m.in.: Grzegorz Grześkowiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Marcin Kania z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, podinsp. Daniel Głowacz ze Stowarzyszenia Muzeum Policji z Komendy Głównej Policji, insp. Jarosław Kaleta - komendant Szkoły Policji w Katowicach, ppłk Eva Vichlendowa ze Szkoły Policji w Holešowie (Czechy) oraz przedstawiciele polskich szkół policyjnych.
Myślą przewodnią tak uroczystego spotkania była 15. rocznica powołania Szkoły Policji w Katowicach oraz przybliżenie historii innych szkół policyjnych w kraju i zagranicą.

autor: Krzysztof Opaliński

(06.05.14)