Wykłady otwarte w pilskiej Szkole Policji

Data publikacji 25.04.2014

Wykłady otwarte w pilskiej Szkole Policji W ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej przygotowali serię ogólnodostępnych wykładów. Podczas nich, mieszkańcy Piły będą mogli zapoznać się z problematyką szeroko rozumianej kryminalistyki, psychologii, przestępczości narkotykowej, gospodarczej, internetowej i samochodowej.
Dokładne terminy wykładów podamy wkrótce, natomiast ich tematyka przedstawia się następująco:

II połowa maja:
Narkotyki i dopalacze.

I połowa czerwca:
Problematyka gender.

25 czerwca:
Przemoc seksualna wobec małoletniego: rodzaje, objawy, skutki oraz sposoby pomocy. Zaproszenie skierowane szczególnie do nauczycieli przedszkoli, szkół, pedagogów, studentów Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, lekarzy oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile, kuratorów społecznych, pracowników MOPS w Pile.

I połowa października:
Zabezpieczenia banknotów i instrumentów płatniczych, przestępstwa bankowe, przestępczość gospodarcza, zagrożenia związane z działalnością parabanków.

II połowa października:
Metody dokonywania oszustw.

I połowa listopada:
Kradzieże samochodowe i mieszkaniowe.

II połowa listopada:
Przestępczość internetowa.

Szczegółowych informacji udziela kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile podinspektor Dorota Witkowska, tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

autor: Anna Fons

(25.04.14)