Znów w mundurze

Data publikacji 18.04.2014

Pila jest miastem kojarzącym się nie tylko z osobą jednego z najwybitniejszych myślicieli Oświecenia - ks. Stanisławem Staszicem, ale ...

Znów w mundurze Pila jest miastem kojarzącym się nie tylko z osobą jednego z najwybitniejszych myślicieli Oświecenia - ks. Stanisławem Staszicem, ale także z… mundurem. Kontynuując te mundurowe tradycje, w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” otwarto nową wystawę, tym razem dotyczącą wojsk powietrzno – desantowych, aeromoblinych, wojsk specjalnych i służb specjalnych. Swoje zbiory kolekcjonerskie zaprezentowali na niej dwaj wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły: nadkom. Leszek Bieliński i asp. sztab. Paweł Leśniewski. W wernisażu wystawy uczestniczyli komendanci: insp. Jerzy Powiecki i mł. insp. Piotr Gaca, kierownictwo oraz zaproszeni goście. Kolekcjonerzy opowiedzieli zebranym o swoich zbiorach i wieloletniej pasji. Wykładowcy otrzymali od Komendanta upominek w postaci filiżanek pochodzących z limitowanej edycji wydanej z okazji Jubileuszu 60-lecia powstania naszej Szkoły.
Na wystawie zaprezentowano woluminy prekursorów polskich jednostek spadochronowych, pamiątki, fachową literaturę, medale okolicznościowe, m.in. oryginalna fotografię i guzik z munduru żołnierza walczącego pod Arnhem oraz bogate zbiory falerystyczne.

Wystawa będzie czynna do końca czerwca br. Przed wizytą prosimy o kontakt ze szkolną animatorką kultury – p. Anną Fons, tel. 67 352 21 66.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Znów w mundurze Znów w mundurze Znów w mundurze Znów w mundurze

autor: Anna Fons