IPA w Niemczech

Data publikacji 18.04.2014

Na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Lüneburg w dniach od 10 do13 kwietnia 2014 r. delegacja IPA Region przy ...

IPA w Niemczech Na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Lüneburg w dniach od 10 do13 kwietnia 2014 r. delegacja IPA Region przy Szkole Policji w Pile wraz z Zastępcą komendanta Szkoły mł. insp. Piotrem Gacą gościła z wizytą w Niemczech.
Przedstawiciele IPA zwiedzili nowoczesną dzielnicę portową Hamburga Hafen City, oraz odbyli rejs po Łabie. Po południu delegacja udała się z wizytą do Polizeiakademie (Akademii Policyjnej) w Hamburgu. Na spotkaniu z przedstawicielami Akademii policjanci naszej Szkoły zapoznali się z systemem szkolenia policyjnego w Hamburgu. Po spotkaniu wręczono przedstawicielom Akademii pamiątkowe upominki.
W dniu 12 kwietnia 2014 r. policjanci zwiedzili hanzeatyckie miasto Lüneburg m.in. ratusz, Stary Port oraz zabytkowe kościoły oraz stare miasto. Po południu przedstawiciele IPA w ramach wycieczki do miejscowości Scharnebeck mieli okazję zobaczyć największy podnośnik statków w Europie, znajdujący się na bocznym kanale Elby. W tym samym dniu wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie z członkami IPA-Lüneburg, w trakcie którego wymieniono się upominkami otrzymanymi m.in. od Prezydenta Miasta Piły.
Region IPA-Lüneburg został zaproszony przez przewodniczącego IPA Jarosława Zientkowskiego do złożenia rewizyty.

IPA w Niemczech IPA w Niemczech IPA w Niemczech IPA w Niemczech

autor: Antonina Lietzau