Czas refleksji

Data publikacji 14.04.2014

Zgodnie z wieloletnią tradycją, przed Wielkanocą, kadra i słuchacze Szkoły uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach wielkopostnych. Podczas spotkań, które ...

Czas refleksji Zgodnie z wieloletnią tradycją, przed Wielkanocą, kadra i słuchacze Szkoły uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach wielkopostnych. Podczas spotkań, które zostały zorganizowane z inicjatywy kapelana Szkoły ks. dr. Władysława Nowickiego, kazania rekolekcyjne wygłosił o. Arnold – franciszkanin z Wejherowa.
Natomiast w piątkowy wieczór, słuchacze kursu podstawowego, razem z mieszkańcami miasta wzięli udział w drodze krzyżowej, która przeszła ulicami Piły. Przemarsz poprzedziła msza święta koncelebrowana przez dziekana Dekanatu Pilskiego ks. Stanisława Oracza. Po jej zakończeniu tłumy pilan wyruszyły sprzed kościoła p.w. św. Stanisława Kostki w Pile, idąc w kierunku pomnika papieża bł. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa.
Piątkowa procesja została zorganizowana w roku kanonizacji papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II, modląc się o wierność ewangelii świata, o pokój szczególnie w krajach słowiańskich. Podczas przemarszu rozważania prowadził ks. Nowicki. Po dotarciu na miejsce, ks. Oracz podziękował wszystkim za przybycie, złożył świąteczne życzenia i pobłogosławił przybyłym. W uroczystości, oprócz duchownych, uczestniczyły: poczty sztandarowe, delegacje szkół, uczelni, stowarzyszeń, organizacji, instytucji, służb mundurowych (policjanci, strażacy, straż miejska, kombatanci), górnicy, kolejarze oraz grupy modlitewne.

Czas refleksji Czas refleksji Czas refleksji Czas refleksji

autor: Anna Fons