Wycieczka do Gdańska i Malborka

Data publikacji 31.03.2014

Jednym z elementów obchodów jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile są wycieczki. W dniach 22-23 marca odbył się wyjazd zorganizowany ...

Wycieczka do Gdańska i Malborka Jednym z elementów obchodów jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile są wycieczki. W dniach 22-23 marca odbył się wyjazd zorganizowany z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy do Gdańska i Malborka.
Pierwszym etapem wycieczki była miejscowość Podgaje, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 32 spalonych żołnierzy Wojska Polskiego (3 lutego 1945 r.), słuchacze złożyli znicze i uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanych.
Droga do Gdańska prowadziła przez Kaszuby - region kulturowy w północnej Polsce, będący częścią Pomorza. Na obszarze Pojezierza Kaszubskiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych, m.in. najwyższe wzgórze pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich - Wieżyca (329 m n.p.m.). Zwiedzanie Gdańska zaczęliśmy od PGE Areny - jednego z najpiękniejszych polskich stadionów piłkarskich, wybudowanego na Euro 2012. Następnie dwie godziny spędziliśmy w towarzystwie Neptuna, czyli zwiedzaliśmy Stare Miasto. Na zakończenie odwiedziliśmy Morski Oddział Straży Granicznej na Westerplatte oraz poznaliśmy tajemnice obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej i upamiętniający polskich obrońców Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Po bardzo bogatym w wydarzenia dniu, udaliśmy się do Malborka. Rano po śniadaniu i pobycie na basenie, przez trzy godziny zwiedzaliśmy największą gotycką twierdzę średniowiecznej Europy - zamek krzyżacki - zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Dla wielu, spośród uczestników, wycieczka ta była doskonałą okazją do zapoznania się z tym regionem naszego kraju, miejscami godnymi zobaczenia i towarzyszącą im historią.


Galeria zdjęć

Wycieczka do Gdańska i Malborka Wycieczka do Gdańska i Malborka Wycieczka do Gdańska i Malborka Wycieczka do Gdańska i Malborka

autor: Wojciech Thiel

(31.03.14)

Powrót na górę strony