Znamy już uczestników Turnieju!

Data publikacji 21.03.2014

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy o rozpoczęciu przygotowań do VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Do połowy stycznia ...

Znamy już uczestników Turnieju! Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy o rozpoczęciu przygotowań do VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Do połowy stycznia, dyrektorzy szkół z całej Polski nadsyłali zgłoszenia, wyrażające chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. I nadesłali aż…70 zgłoszeń, co jest ewenementem podczas wielu lat trwania Turnieju.
Według postanowień Regulaminu Turnieju (rozdział II, § 2, ust. 2 i 3), ze względów organizacyjnych, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, dlatego też zaistniała konieczność wyłonienia drużyn, które wezmą udział w Turnieju. Eliminacje zostały przeprowadzone w dniu 6 marca o godz. 13.00 w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Przyporządkowanie do poszczególnych jednostek zostało dokonane na podstawie odległości szkoły od miejsca przeprowadzenia eliminacji.

Na miejscu, każda z 4-osobowych drużyn reprezentująca klasę „policyjną” z wcześniej zgłoszonej szkoły, rozwiązywała test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Każdy z członków drużyny mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów (w skali drużyny - 160).

Po zaciętej rywalizacji, miło nam poinformować, że w VI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych udział wezmą następujące szkoły:

• Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
  • Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie
  • Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie
  • Zespół Szkół Technicznych w Elblągu
  • II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce
  • Zespół Szkół w Wieliszewie Liceum Ogólnokształcące w Komornicy
  • Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
  • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  • Zespół Szkół w Górowie Iławeckim
  • Zespół Szkół nr 3 w Żorach
  • Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie
  • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą
  • Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie
  • Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ’56 w Poznaniu
  • Zespół Szkół we Wroniu

Oprócz wyżej wymienionych placówek, w Turnieju będzie uczestniczył również jego współorganizator (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile) i szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej jego edycji oraz, z uwagi na jubileusz 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile, szkoły, których reprezentacje wzięły udział w każdej z poprzednich edycji, tj.:

• XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku
  • Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
  • Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku

Serdecznie gratulujemy dyrektorom zakwalifikowanych szkół i przypominamy, że do dnia 30 kwietnia 2014 r. zgodnie z § 2 ust. 5 Regulaminu, należy przesłać zgłoszenie reprezentacji oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika drużyny (załącznik nr 2 Regulaminu). Zgłoszenie dotyczy także reprezentacji, które nie były objęte eliminacjami i automatycznie biorą udział w Turnieju. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub faksem.

Podczas zmagań w VI edycji Turnieju, która będzie miała miejsce w dniach 5-6 czerwca br. w pilskiej Szkole Policji, rozegrane zostaną następujące konkurencje: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód), test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test umiejętności strzeleckich.
Wszystkich, którzy chcieliby poczuć turniejową atmosferę i zapoznać się z pracą Policji i innych służb mundurowych, zapraszamy do odwiedzenia miasteczka policyjnego, które tradycyjnie zostanie zorganizowane w drugi dzień Turnieju (6 czerwca) na placu Staszica przed budynkiem Szkoły.

Informacji na temat Turnieju i towarzyszących mu przedsięwzięć udziela kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły podinsp. Dorota Witkowska – tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161 oraz starszy wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Wojciech Thiel – tel. 67 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

Wyniki eliminacji

Znamy już uczestników Turnieju! Znamy już uczestników Turnieju! Znamy już uczestników Turnieju! Znamy już uczestników Turnieju!

autor: Anna Fons

(21.03.14)