Zostaliśmy nominowani!

Data publikacji 07.03.2014

Już od 13 lat przyznawane są doroczne nagrody Prezydenta Miasta Piły za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury ...

Zostaliśmy nominowani! Już od 13 lat przyznawane są doroczne nagrody Prezydenta Miasta Piły za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe. Znaleźliśmy się w gronie laureatów w 2009 roku, kiedy to otrzymaliśmy nagrodę w uznaniu twórczej i organizacyjnej działalności w sferze upowszechniania kultury oraz działalności społecznej na rzecz mieszkańców Piły. W tym roku, już po raz czwarty, przyznane zostały „SYRIUSZE” Nagrody Prezydenta Miasta Piły w kategoriach: osobowość, biznes, wydarzenie, społeczność lokalna, Grand Prix Roku, sport i kultura. Miło nam poinformować, że w tej ostatniej dziedzinie nominację otrzymał Festiwal Kryminału „Kryminalna Pila”.

To zaszczytne wyróżnienie, ponieważ „Kryminalna Piła” była organizowana dopiero po raz pierwszy w ubiegłym roku przy współpracy pilskiej Szkoły Policji i Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile. Główną ideą Festiwalu jest popularyzacja kryminału jako formy rozrywki i przygody intelektualnej. W jego ramach odbywają się spotkania autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, wystawy oraz projekcje filmów. Współtwórcą i pomysłodawcą tego wydarzenia jest wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej naszej Szkoły – podinsp. Leszek Koźmiński – miłośnik literatury kryminalnej, wykładowca kryminalistyki, grafolog. Nominacja została wręczona podczas gali, która miała miejsce w Teatrze Miejskim w Pile. Uroczystość rozdania „Syriuszy” w towarzystwie Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej poprowadził Krzysztof Ibisz, a jej uwieńczeniem był recital Piotra Polka, który wystąpił wraz z zespołem.

Gratulujemy podinsp. Leszkowi Koźmińskiemu i zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem tegorocznego Festiwalu, który będzie miał miejsce w dniach 2-4 kwietnia. Nie zabraknie na nim ciekawych spotkań z autorami kryminałów, ze znanym dziennikarzem Tomaszem Sekielskim, podinsp. Dariuszem Zajdlem – ekspertem Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w zakresie badań antroposkopijnyych, kryminalnej gry miejskej, czy też warsztatów pisarskich. Serdecznie zapraszamy.

Program II Festiwalu Kryminału KRYMINALNA PIŁA 2014

Strona oficjalna Festiwalu