Na rzecz budowy hospicjum

Data publikacji 04.03.2014

Od kilku już lat na początku marca reprezentacja Szkoły uczestniczy w Turnieju Halowym w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego ...

Na rzecz budowy hospicjum Od kilku już lat na początku marca reprezentacja Szkoły uczestniczy w Turnieju Halowym w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Jego szóstej edycji przyświecał wyjątkowy cel – pozyskanie środków na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego.
Turniej odbył się w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Uczestniczyło w nim sześć reprezentacji: Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, dwie drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz drużyna Szkoły Policji w Pile. Zawodnicy przy dźwiękach hymnu Ligii Mistrzów zostali wyprowadzeni na boisko przez małych adeptów KS LZS „Iskry Szydłowo”.

Po rozgrywkach grupowych w meczu o 5. miejsce zagrały reprezentacje Szkoły Policji w Pile i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się policjanci.
W półfinałach spotkali się strażacy z Piły oraz policjanci z Wałcza (3:1), a także dwie drużyny reprezentujące pilską KPP (2:4). W meczu o 3. miejsce pomiędzy KPP Piła I a KPP Wałcz padł remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się wałeccy policjanci.
W finale spotkały się reprezentacje Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile i KPP Piła II. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się strażacy pokonując policjantów 3:2 i zdobywając tym samym Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile.
Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został słuchacz kursu podstawowego post. Maciej Truszczyński. Najskuteczniejszym piłkarzem, podobnie jak w dwóch ostatnich turniejach, okazał się Krzysztof Zublewicz ze straży pożarnej w Pile, natomiast bramkarzem Dariusz Michalik, występujący w drużynie Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy oraz upominki (koszulki sportowe, wejściówki do kina i bowlingu oraz apteczki samochodowe pierwszej pomocy).

Podczas Turnieju członkowie i wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile na czele z jego prezesem dr n. med. Pawłem Wiszniewskim i Panią Józefą Wiśniewską, zorganizowali specjalne stoisko ekspozycyjne, na którym można było obejrzeć wizualizację przyszłego hospicjum, otrzymać informację o Towarzystwie, dokonać pomiaru cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, które wykonywały studentki Instytutu Ochrony Zdrowia pilskiej PWSZ, zakupić cegiełkę na rzecz budowy czy też wrzucając datek do puszki, skosztować słodkości lub chleba ze smalcem. Przed wielkim finałem, miały miejsce licytacje na rzecz budowy hospicjum. Licytowano m.in. monografię „Zarys dziejów Piły w latach 1945-2000”, piłki: z autografami pilskich siatkarek wraz z koszulką, z autografami oraz szalik „LECHA POZNAŃ”, treningową Adidas Brazuca Top Glider (replikę piłki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii), koszulki sportowe: PGE Bełchatów, WARTY POZNAŃ (zakupioną przez emerytowanego funkcjonariusza Szkoły za 170 zł), LECHIA GDAŃSK (wylicytowaną przez słuchaczy Szkoły za 200 zł), tort w kształcie boiska piłkarskiego (zakupiony przez słuchaczy Szkoły za 310 zł), gadżety promocyjne związane z jubileuszem 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji (dwie filiżanki, pendrive, breloczek z latarką, kalendarz, znaczek z zapinką i długopis - w sumie za 70 zł), debiutancką płytę pilskiego zespołu SLOVIAN’SKY „Pieśni na wczoraj” z autografem Mirosława Nalepy (zalicytowaną przez słuchaczy Szkoły za 70 zł) oraz biżuterię należącą do Pani Komendant, która zostanie przekazana na przyszłoroczną licytację. Szkolnej reprezentacji towarzyszył gorący doping słuchaczek, a wspomniane rzeczy zostały zakupione ze środków zebranych na kompanii z inicjatywy Samorządu szkolnego słuchaczy Szkoły.
VI Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych zorganizowany został z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Pile - mł. insp. Beaty Różniak - Krzeszewskiej, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Pile, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Piła oraz Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Zebrane podczas Turnieju środki (około 2500 zł) zostały przekazane na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego, inicjatywy wspieranej przez naszą Szkołę.

Na rzecz budowy hospicjum Na rzecz budowy hospicjum Na rzecz budowy hospicjum Na rzecz budowy hospicjum

autor: Anna Fons

(04.03.14)