W przedszkolu w Kaczorach - 2014 - Szkoła Policji w Pile

W przedszkolu w Kaczorach

Data publikacji 24.02.2014

Jednym z głównych zadań przedszkoli jest zapewnienie dzieciom opieki, wychowania i nauki w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. W przedszkolu dzieci ...

W przedszkolu w Kaczorach Jednym z głównych zadań przedszkoli jest zapewnienie dzieciom opieki, wychowania i nauki w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. W przedszkolu dzieci spędzają wiele czasu. Należy więc zastanowić się nad tym, co zrobić, aby ten czas spędzany był w bezpieczny sposób i w bezpiecznych warunkach. Większość rodziców ma świadomość, że bezpieczne przedszkole to nie takie, które jedynie na zewnątrz tworzy wizerunek budynku i placu zabaw przyjaznego dzieciom, lecz w którym kadra i podopieczni potrafią prawidłowo zachować się w różnych kryzysowych sytuacjach oraz znają obowiązujące procedury prawne.
Słuchacze i kadra naszej Szkoły niejednokrotnie prowadziła zajęcia w przedszkolu w Kaczorach związane z bezpieczeństwem dzieci. Tym razem spotkanie z przedszkolakami związane było z 60-leciem istnienia Szkoły Policji w Pile. Po wysłuchaniu przygotowanej pogadanki przedszkolaki kolorowały przygotowany na kartkach zarys budynku Szkoły. Po wykonaniu prac wszystkie dzieci otrzymały czekolady od słuchaczy. Najmłodsi mogli również zapoznać się z różnymi rekwizytami oraz umundurowaniem policjanta. Na zakończenie naszej wizyty przedszkolaki wręczyły policjantom upominki.
W marcu w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” odbędzie się wernisaż prac przedszkolaków z Kaczor pod hasłem „Policja w oczach dzieci”.

W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach
W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach
W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach W przedszkolu w Kaczorach

autor: Wojciech Thiel

(24.02.14)