Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 21.02.2014

Pilska Szkoła Policji włączyła się w działania związane z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Przedsięwzięcie to organizowane jest ...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Pilska Szkoła Policji włączyła się w działania związane z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Przedsięwzięcie to organizowane jest w dniach od 24 lutego do 1 marca z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości we współpracy z Komendą Główną Policji. Kampania ma charakter edukacyjny, a jej celem jest uświadomienie i poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie z punktu widzenia prawa przysługują osobom pokrzywdzonym.
W auli naszej Szkoły w dniach 24 (poniedziałek) i 26 lutego (środa) w godz. 17.00 – 18.00 wykładowcy: podinsp. Krzysztof Sawicki (Zakład Służby Kryminalnej) i nadkom. Ewa Mańka (Wydział Organizacji Szkolenia i Dowodzenia) przeprowadzą wykład otwarty na temat skutków przestępstw dla osób pokrzywdzonych ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw przeciwko rodzinie i opiece. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać skutki psychologiczne, mechanizmy zjawiska przemocy w rodzinie, sygnały wskazujące na ryzyko eskalacji przemocy oraz dostępne miejsca i instytucje zobowiązane do udzielania pomocy.

Osoby zainteresowane spotkaniami powinny zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość do biura przepustek, które mieści się przy wejściu głównym do Szkoły (od strony placu Staszica).

autor: Anna Fons

(21.02.14)