Współpraca z KPP w Międzyrzeczu

Data publikacji 27.01.2014

Komendant powiatowy Policji w Międzyrzeczu, podinsp. Radosław Mazur, podczas pobytu w naszej Szkole, spotkał się z uczestnikami kursu specjalistycznego ...

Współpraca z KPP w Międzyrzeczu Komendant powiatowy Policji w Międzyrzeczu, podinsp. Radosław Mazur, podczas pobytu w naszej Szkole, spotkał się z uczestnikami kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, którym przybliżył zagadnienia związane z cyberprzestępczością oraz łamaniem praw autorskich i praw pokrewnych. Poruszył również tematykę z zakresu „wysokich technologii” z wykorzystaniem Internetu, ochrony własności intelektualnej. Ponadto wskazał praktyczne elementy identyfikacji sprawców oraz poszukiwania osób w Internecie.
Zajęcia zrealizowane zostały w formie wykładów, dyskusji oraz pokazu praktycznego ujawnienia popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem technologii internetowych. W ramach prowadzonych zajęć podinsp. Radosław Mazur ujawnił przestępstwo popełnione na terenie województwa lubuskiego, związane z wystawieniem na aukcji internetowej przedmiotu z naruszeniem praw autorskich.

autor: Artur Lepalczyk

(27.01.14)