Z działalności szkolnego regionu IPA

Data publikacji 27.01.2014

Początek roku zawsze skłania do podsumowań. Minione miesiące były szczególnie udane dla zarządu i członków szkolnego regionu IPA ...

Z działalności szkolnego regionu IPA Początek roku zawsze skłania do podsumowań. Minione miesiące były szczególnie udane dla zarządu i członków szkolnego regionu IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji). Dokładnie w 7 maja 2013 roku IPA w Szkole zostało reaktywowane, a na czele stanął starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Jarosław Zientkowski. Już kilka tygodni później zostały zorganizowane zawody strzeleckie. Uczestniczyli w nich członkowie i sympatycy IPA, czyli funkcjonariusze ze Szkoły wraz ze swoimi rodzinami.
Pod koniec czerwca Szkołę odwiedzili przedstawiciel niemieckiego IPA region Lüneburg Dieter Bolz. Podczas wizyty zwiedził on obiekty dydaktyczne naszej Szkoły oraz atrakcje turystyczne Piły i okolic. Spotkał się także z zastępcą komendanta mł. insp. Piotrem Gacą. Kontakt wówczas nawiązany jest utrzymywany do dziś. Z kolei na potrzeby czerwcowej wystawy w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” zarząd IPA wypożyczył mundur generała Policji, który znajduje się w jego zbiorach.
Po wakacyjnej przerwie, na przywitanie jesieni, we współpracy z Pilskim Klubem Strzeleckim IPA zorganizowało kolejne zawody strzeleckie dla swoich członków i sympatyków. W listopadzie IPA zostało patronem i fundatorem pucharów podczas szkolnego konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych „Meandry Kryminalistyki”. Na zakończenie roku, oprócz spotkania wigilijnego z inicjatywy IPA, zorganizowano zbiórkę odzieży dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Ubrania zbierane były wśród funkcjonariuszy, pracowników i słuchaczy Szkoły. Dodatkowo zastały także zakupione całkowicie nowe rzeczy dla podopiecznych placówki.
Z nowym rokiem przyszedł czas na nowe wyzwania. Pierwszym z nich był udział członków zarządu w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz promocja idei przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz chorej 6-letniej Hani, córki słuchacza przebywającego obecnie na szkoleniu podstawowym w naszej Szkole.
Jak zapewnia też przewodniczący szkolnego regionu IPA Jarosław Zientkowski – stowarzyszenie zamierza włączyć się w obchody Jubileuszu 60-lecia Szkoły, który przypada w tym roku.

Z działalności szkolnego regionu IPA Z działalności szkolnego regionu IPA Z działalności szkolnego regionu IPA Z działalności szkolnego regionu IPA

autor: Anna Fons

(23.01.14)