Się działo! - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Się działo!

Data publikacji 13.01.2014

Tegoroczny, 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem NA RATUNEK, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego ...

Się działo! Tegoroczny, 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem NA RATUNEK, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Oczywiście, jak co roku, uczestniczyli w nim kadra i słuchacze Szkoły.
Rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem – pokazem sztuk walki, przygotowanym przez sierż. sztab. Tomasza Ptaka z Zakładu Interwencji Policyjnych. Pod jego kierunkiem słuchacze Szkoły oraz zawodnicy Wielkopolskiego Zrzeszenia Muaythai BLACK BIRD – Piła zaprezentowali swoje umiejętności. Pokazali oni różne techniki i elementy wywodzące się z wielu sztuk walki, takich jak: muaythai, boks, judo, karate, krav maga oraz elementy kali. Pokaz obejmował rozgrzewkę, techniki na tarczach i w parach, rzuty, podcięcia, obalenia, formy kata, obezwładnienie napastnika nieuzbrojonego i uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie i walkę pokazową. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Pokaz został zorganizowany przy współpracy ze szkolnym regionem IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji).
W ramach Orkiestry słuchacze Szkoły pod kierunkiem młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej asp. sztab. Pawła Leśniewskiego zorganizowali specjalne stoisko kryminalistyczne. Na ramach tego stoiska, odwiedzający Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (w którym zorganizowano sztab WOŚP) mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię, dowiedzieć się o typach linii papilarnych, zapoznać się z zawartością walizki kryminalistycznej oraz obejrzeć przykładowe ślady, które można odnaleźć na miejscach zdarzeń.
Policjanci ze Szkoły uczestniczyli też w licytacji na rzecz Orkiestry. Funkcjonariusze zlicytowali: kalendarz Komendy Głównej Policji (zlicytowany za 300 zł), dwie filiżanki ze spodkami z logo Szkoły i wizerunkiem naszego budynku, pendrive w kształcie logo Szkoły (150 zł), kalendarze ze Szkoły oraz z KWP w Łodzi z rysunkami dzieci obrazującymi pracę Policji, książkę pt. „Błąd w sztuce” z dedykacją Ryszarda Ćwirleja – pisarza kryminałów związanego z Piłą, stanowiącą plon Festiwalu Kryminału KRYMINALNA PIŁA 2013. W sumie z licytacji uzyskano 950 zł, a także zebraliśmy 319,52 zł do puszki ustawionej na naszym stoisku, które odwiedzili m.in. starosta pilski Mirosław Mantaj, zastępcy prezydenta Piły – Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc oraz setki małych i dużych pilan.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i zapraszamy do obejrzenia filmu z udziału Szkoły w 22. Finale WOŚP.

Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!
Się działo! Się działo! Się działo! Się działo!

autor: Anna Fons

(13.01.14)