60 lat jak jeden dzień - 2014 - Szkoła Policji w Pile

60 lat jak jeden dzień

Data publikacji 10.01.2014

Ten rok będzie dla nas szczególny. Już wiemy, że nie zabraknie w nim wielu wspomnień, wzruszeń, długich i ciekawych historii.

60 lat jak jeden dzień Ten rok będzie dla nas szczególny. Już wiemy, że nie zabraknie w nim wielu wspomnień, wzruszeń, długich i ciekawych historii. O tym, że czas biegnie szybko, przekonują się nie tylko słuchacze przyjeżdżający na szkolenie. O tym wydarzeniu wspominaliśmy bowiem już na naszej stronie dwa lata temu oraz we wrześniu zeszłego roku. I w końcu już jest. W tym roku pilska Szkoła Policji obchodzi 60-lecie istnienia.
Szkoła, którą corocznie opuszcza kilka tysięcy absolwentów, zarówno kursów podstawowych, jak i specjalistycznych, pozostaje najbardziej znaną w kraju placówką kształcącą policjantów służby kryminalnej (czyli zajmujących się pracą dochodzeniowo – śledczą oraz operacyjno – rozpoznawczą).
Różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające wspomniany jubileusz potrwają cały rok. Znajdą się wśród nich przedsięwzięcia odwołujące się do historii Szkoły (spotkania z emerytowanymi nauczycielami, prezentacje filmów), imprezy o charakterze integracyjnym (konkursy, rajdy, mecze, spływ kajakowy, wycieczki), ogólnodostępny festyn promujący Szkołę i Policję. Kulminacyjnym momentem będą uroczystości organizowane we wrześniu, wtedy to bowiem (15 września 1954 r.) powstała Szkoła.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego jubileusz 60-lecia pilskiej Szkoły Policji - „60 lat w 60 sekund”.
Szczegółowe informację będą ukazywały się na stronie internetowej Szkoły.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do obejrzenia filmów prezentujących Szkołę w różnych etapach jej działalności:

„30-lecie Szkoły Policji w Pile”
„40-lecie Szkoły Policji w Pile”
„50-lecie Szkoły Policji w Pile”

autor: Anna Fons

(10.01.14)