Kryminalistyka na celowniku

Data publikacji 17.12.2013

Po raz kolejny wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski, jako przedstawiciele wspólnego przedsięwzięcia ...

Kryminalistyka na celowniku Po raz kolejny wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski, jako przedstawiciele wspólnego przedsięwzięcia Szkoły Policji w Pile i Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile, znanego pod nazwą „Kryminalna Piła”, realizowali ekspozycję prezentującą najciekawsze i najpopularniejsze zagadnienia techniki kryminalistycznej.
Ich pokaz otworzył imprezę kulturalną „Włocławek na celowniku”, która była długim, popołudniowym i wieczornym, spotkaniem z kryminałem i ich autorami. Poza interaktywną prezentacją zawartości walizki technika kryminalistyki, samodzielnym ujawnianiem śladów kryminalistycznych i wykonaniem pamiątkowej daktyloskopii, przybyli goście mieli możliwość przeżycia czterech spotkań autorskich, które z najlepszymi polskimi twórcami kryminałów i thrillerów: Katarzyną Bondą, Krzysztofem Beśką, Vincentem Severskim i Mariuszem Czubajem prowadził pasjonat tego rodzaju literatury, podinsp. Leszek Koźmiński. Całość spotkania uzupełniła dyskusja panelowa nt. roli scenerii miejskiej w kryminałach oraz wystawa materiałów poglądowych, dotyczących możliwości badawczych współczesnej kryminalistyki, przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku
Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku
Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku Kryminalistyka na celowniku

autor: Marzena Brzozowska

(17.12.13)

Powrót na górę strony