Na piątkę

Data publikacji 11.12.2013

Dwunastu policjantów z garnizonów mazowieckiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego otrzymało z rąk komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego ...

Na piątkę Dwunastu policjantów z garnizonów mazowieckiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego otrzymało z rąk komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego świadectwa potwierdzające podwyższenie kwalifikacji zawodowych. Przez ostatnie siedem dni uczestniczyli oni w kursie specjalistycznym przeznaczonym dla policjantów zajmujących stanowiska kierownicze, w szczególności kierowników jednostek oraz komórek organizacyjnych Policji i ich etatowych i nieetatowych zastępców, a także innych policjantów (z wyłączeniem oficerów prasowych) do wykonywania zadania związanego z prawidłowym udzielaniem informacji mediom.
W ramach kursu poznawali podstawy prawne, regulujące działalność medialną, techniki przekazywania informacji i jej weryfikacji, przygotowywali się do wystąpienia przed kamerą. Uczestnicy warsztatów spotkali się również z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Pile, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Dla większości były to zupełnie nowe doświadczenia. Podczas warsztatów widać było ogromne zaangażowanie, ale i stres, który towarzyszył wystąpieniom przed kamerą. Wszyscy jednak doskonale sobie poradzili i zaliczyli obowiązujący materiał. Zaliczenie odbyło się na podstawie realizacji dwóch zadań praktycznych: wypowiedzi radiowej i wypowiedzi telewizyjnej. Był to ostatni, piąty, kurs w tym roku.

Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę
Na piątkę

autor: Wojciech Thiel

(11.12.13)

Powrót na górę strony