Pomagamy!

Data publikacji 27.11.2013

Każdy, kto decyduje się wstąpić w szeregi Policji, oprócz doskonałej sprawności fizycznej i odpowiednich cech psychicznych, powinien ...

Pomagamy! Każdy, kto decyduje się wstąpić w szeregi Policji, oprócz doskonałej sprawności fizycznej i odpowiednich cech psychicznych, powinien z pewnością mieć w sobie dużo empatii. Jest to niezwykle ważne w codziennej służbie, gdzie zaangażowanie i chęć pomocy drugiemu człowiekowi są najważniejsze. Wiedzą o tym słuchacze i kadra naszej Szkoły, którzy bezinteresownie angażują się działalność wolontaryjną.

Pomagamy!

W Szkole organizowane są regularne wyjazdy słuchaczy i kadry do punktu zbiórki krwi, która służy pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Pile i wszystkim potrzebującym tego najcenniejszego leku. Policyjni wolontariusze oddali w tym roku dziesiątki litrów krwi. Odwiedzają także rozmaite placówki. Wolontariusze spędzili w ubiegłym roku wiele godzin, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach okolicznościowych. Biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, czytając i ofiarowując książki oraz prezenty dzieciom we wspomnianym szpitalu. Wolontariusze w mundurach, odwiedzają Centrum Charytatywno - Opiekuńczym CARITAS w Pile, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Oprócz tego współpracują z Fundacją „Mam marzenie”, dzięki czemu udało się spełnić marzenie 16-letniego Konrada czy z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, gdzie przeprowadzają wykłady dotyczące bezpieczeństwa dla seniorów.

Jakby tego było mało, w ciągu kilku ostatnich tygodni wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla kadry pedagogicznej Publicznego Przedszkola nr 2 Pile oraz uczniów i pracowników internatu Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Prowadzący, podkom. Radosław Spychalski opowiedział uczestnikom o wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej u niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Omówił także algorytm postępowania w wypadku omdlenia, zadławienia oraz zademonstrował działanie defibrylatora AED. Uzupełnieniem części teoretycznej każdego ze spotkań były ćwiczenia praktyczne na fantomach. Warsztaty te, jak zauważają nauczyciele, nie tylko sprzyjają poszerzeniu wiedzy, ale także wpływają na wzrost świadomości w zakresie pierwszej pomocy i oswojenia emocji, które zawsze towarzyszą wykonywaniu czynności ratowniczych w sytuacji zagrożenia życia poszkodowanego.

autor: Anna Fons

(27.11.13)

Powrót na górę strony