Niecodzienny Gość

Data publikacji 29.10.2013

Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską, która stanowi okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami ...

Niecodzienny Gość Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską, która stanowi okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafiach. Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat.
W tym roku wizytację parafii pilskich przeprowadził Biskup Pomocniczy Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej JE Biskup Krzysztof Zadarko. Podczas pobytu w Pile, JE Biskup postanowił skorzystać z zaproszenia Komendanta Szkoły Policji insp. Jerzego Powieckiego i odwiedził naszą Szkołę. W towarzystwie Kapelana Szkoły ks. dr. Władysława Nowickiego JE Biskup zapoznał się z ofertą edukacyjną Szkoły oraz z warunkami socjalno-bytowymi słuchaczy.
Biskup Zadarko z zainteresowaniem obejrzał sale oględzinowe oraz specjalistyczne, w których odbywały się zajęcia. Była to doskonała okazja do rozmowy zarówno z tymi, którzy uczą się policyjnego rzemiosła, jak i z tymi, którzy tę wiedzę przekazują. Podczas zwiedzania Szkoły JE Biskup zapoznał się także z historią budynku, w którym od blisko 60 lat mieści się Szkoła Policji.

Niecodzienny Gość Niecodzienny Gość Niecodzienny Gość Niecodzienny Gość

autor: Waldemar Hałuja