Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum

Data publikacji 23.10.2013

Ponad dwadzieścia osób z naszej Szkoły wspólnie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi wraz z Komendantem insp. Jerzym Powieckim, wzięło udział w koncercie ...

Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum Ponad dwadzieścia osób z naszej Szkoły wspólnie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi wraz z Komendantem insp. Jerzym Powieckim, wzięło udział w koncercie charytatywnym na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego - idei patronującej Towarzystwu Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia na scenie Teatru Miejskiego w Pile wystąpili artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu (soliści: p. Karolina Garlińska – Ferenc, p. Anna Lasota, p. Anita Urban, p. Mirosław Kin, p. Jacek Ryś i p. Maciej Ogórkiewicz) wraz z 21-osobową orkiestrą pod dyrekcją p. Przemysława Neumanna. Muzycy zaprezentowali 20 najpiękniejszych utworów ze świata operetki i musicalu, które zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Pilanie mogli usłyszeć urzekające swoim pięknem wykonania m.in. „Czardasza” Emmerich’a Kalman’a, „Gdybym był bogaczem” (z musicalu „Skrzypek na dachu”) Jerry’ego Bock’a, a także zaśpiewane solo, w duetach i tercecie arie z „Wesołej wdówki”, „Upiora w operze”, „Cygańskiej miłości”, „Ptasznika z Tyrolu”, oraz finałowy występ z motywem przewodnim z „Człowieka z La Manchy” Mitcha Leigh i jednocześnie tytułem koncertu „Wciąż iść, aby sięgnąć do gwiazd” w wykonaniu wszystkich śpiewaków. Artyści otrzymali owacje na stojąco i prośby o bis.

Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum Koncert zgromadził tłumy miłośników muzyki, a sala widowiskowa wypełniła się niemalże do ostatniego miejsca. Koncert poprowadził p. Mirosław Kin – rodowity pilanin i jeden z inicjatorów tego szczególnego wydarzenia. W czasie koncertu pracownicy i funkcjonariusze Szkoły kupowali cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł, za które otrzymywali naklejkę z żonkilami - międzynarodowy symbol nadziei. Uczestnicy koncertu mieli okazję obejrzeć wizualizację przedstawiającą działalność Towarzystwa i prace na rzecz budowy hospicjum. Pomoc organizacyjną podczas koncertu zapewnili wolontariusze z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile wraz ze swoją opiekunką p. Anną Kucharską.

Organizatorami koncertu było Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: p. Mirosław Mantaj – Starosta Pilski i p. Piotr Głowski – Prezydentowi Miasta Piły.

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile.

Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum Byliśmy, by wesprzeć budowę hospicjum

autor: Anna Fons

(23.10.13)