Z pomocą rodzinom dotkniętych przemocą

Data publikacji 17.10.2013

Procedury pomocy dziecku krzywdzonemu oraz członkom rodziny dotkniętej przemocą - pod takim hasłem w Poznaniu odbyło się szkolenie dla praktyków ...

Z pomocą rodzinom dotkniętych przemocą Procedury pomocy dziecku krzywdzonemu oraz członkom rodziny dotkniętej przemocą - pod takim hasłem w Poznaniu odbyło się szkolenie dla praktyków (kuratorów, przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych, pedagogów, psychologów i policjantów) zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Prelegentem była Monika Olejnik, sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, specjalizująca się w przesłuchaniach małoletnich ofiar przestępstw, członek Zielonogórskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Dzieci Krzywdzonych przy Towarzystwie Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze.

Z pomocą rodzinom dotkniętych przemocą Uczestnikom szkolenia przedstawiła regulacje prawne systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w Polsce oraz procedury dotyczące postępowania w sytuacji zagrożenia życia dziecka, a także obowiązki i uprawnienia instytucji w związku z faktem ujawnienia przestępstwa popełnionego na szkodę małoletniego lub nieprawidłowej sytuacji dziecka.
Jednym z uczestników szkolenia była nadkom. Ewa Mańka, wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły.

autor: Artur Godlewski

(17.10.13)