Niecodzienna wizyta

Data publikacji 11.10.2013

Do niecodziennej wizyty doszło na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wizyta odbyła się z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy, ...

Niecodzienna wizyta Do niecodziennej wizyty doszło na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wizyta odbyła się z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy, uczestniczył w niej również zastepca Komendanta ds. dydaktycznych mł.insp. Piotr Gaca oraz grupa słuchaczy biorąca udział w treningach Muaythai prowadzonych od września w naszej Szkole przez sierż.sztab. Tomasza Ptaka instruktora technik interwencji z Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły oraz Wielkopolskiego Zrzeszenia Muaythai BLACK BIRD – Piła. Po pokazie wykonanym przez słuchaczy, odbyły się wspólne ćwiczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ćwiczenia, które przerodziły się w wspólną, wspaniałą zabawę, są dowodem iż, Miaythai można uprawiać bez względu na wiek i płeć, ale również niepełnosprawność. W ćwiczeniach brała udział grupa pensjonariuszy WTZ Leżenica oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy Centrum Charytatywno – Opiekuńczym Caritas w Pile. Podczas wizyty funkcjonariusze zwiedzili sale, w których uczą się i pracują uczestnicy WTZ oraz zapoznali się z życiem codziennym placówki. Warsztaty dysponują pięcioma pracowniami: ogrodniczą, komputerowo - plastyczną, gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślniczą oraz krawiecką. Na zakończenie wizyty gospodarze zaprosili nas na zabawę przy ognisku. Spotkanie, wspólne ćwiczenia oraz zabawa z grupą podopiecznych tych dwóch placówek jest jednym ze sposobów zachęcania osób niepełnosprawnych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.. Dziękujemy serdecznie słuchaczom kursu podstawowego i specjalistycznego za przygotowanie wyjazdu oraz wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Niecodzienna wizyta Niecodzienna wizyta Niecodzienna wizyta Niecodzienna wizyta
Niecodzienna wizyta Niecodzienna wizyta Niecodzienna wizyta