Kołobrzeskie impresje

Data publikacji 23.09.2013

Za oknami widać już pierwsze pożółkłe liście. Nie da się ukryć, że zaczyna się jesień. Mimo to, aby choć na chwilę zatrzymać ostatnie promienie letniego słońca, ...

Kołobrzeskie impresje Za oknami widać już pierwsze pożółkłe liście. Nie da się ukryć, że zaczyna się jesień. Mimo to, aby choć na chwilę zatrzymać ostatnie promienie letniego słońca, w szkolnej Galerii Sztuki „Akwarium” otwarta została nowa wystawa, której tytuł kojarzy się jednoznacznie z tą najcieplejszą porą roku. Wystawa nosi bowiem tytuł „Kołobrzeskie impresje”, a autorami prac (malarskich, graficznych i fotograficznych) są członkowie Stowarzyszenia Artystów – Grupa Kołobrzeg. Pomysłodawczynią i kuratorem wystawy jest Krystyna Kmieciak , artysta – plastyk, która już dwukrotnie prezentowała swoje dzieła w „Akwarium”.

Podczas wernisażu wystawy, na którym obecni byli pracownicy Szkoły oraz zaproszeni goście, artyści złożyli serdeczne podziękowania za zaproszenie do Piły i chętnie opowiadali o swoich pracach. Na wystawie swoje prace zaprezentowali: Wojciech Dopierała, Dariusz Kaleta, Maria Róża Kobarska, Wanda Irena Koźmińska, Helena Leżnicka, Kazimierz Ratajczyk, Adriana Rękas, Bożena Sawicka, Iwona Sawicka, Wiesław Stępień, Wiesław Wawrzyszko, Mirosława Zimecka - Szerląg.

Stowarzyszenie Artystów - Grupa Kołobrzeg powstało w 2003 roku. Jego członkowie to zarówno posiadający dyplomy wyższych uczelni, szkół pomaturalnych i średnich, osoby z wykształceniem plastycznym i malujący z potrzeby serca, członkowie innych związków twórczych i niezrzeszeni oraz amatorzy, miłośnicy sztuki, ci wszyscy, którzy oprócz dbałości o dobra materialne przywiązują ogromna wagę do rozwoju kulturalnego, swoim działaniem, zaangażowaniem, dziełami z różnych dziedzin sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki i rysunku, rzeźby oraz fotografii - promują środowisko artystyczne Kołobrzegu, jak i całe miasto, zarówno w kraju jak i zagranicą.

Kołobrzeskie impresje Kołobrzeskie impresje Kołobrzeskie impresje Kołobrzeskie impresje

autor: Anna Fons

(23.09.13)