Debiut w mundurze

Data publikacji 30.04.2013

Ponad 20 słuchaczy Szkoły Policji w Pile, pod okiem doświadczonych policjantów, patrolowało nowosolskie ulice. Dla młodych funkcjonariuszy był to przedsmak ...

Debiut w mundurze Ponad 20 słuchaczy Szkoły Policji w Pile, pod okiem doświadczonych policjantów, patrolowało nowosolskie ulice. Dla młodych funkcjonariuszy był to przedsmak i okazja do sprawdzenia swoich możliwości, wiedzy i predyspozycji. Młodzi policjanci czerpali z praktycznych umiejętności oraz wiedzy i doświadczenia starszych kolegów.
Przez pięć dni słuchacze Szkoły Policji w Pile pod okiem starszych doświadczonych kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli uczyli się policyjnego rzemiosła. Młodzi adepci zdobywali w ten sposób praktykę w terenie oraz mieli możliwość wykorzystania wiedzy, jaką nabywali przez okres sześciu miesięcy na kursie podstawowym. Pod okiem doświadczonych kolegów słuchacze pełnili służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych na ulicach miasta. W takcie służb młodzi policjanci nabierali praktycznych umiejętności legitymowania, kontroli osób i pojazdów oraz taktyki pełnienia służby patrolowej. To właśnie podczas praktyk młodzi adepci sztuki policyjnej mieli okazję sprawdzić swoje przygotowanie, a także poczuć specyfikę służby, którą już niebawem rozpoczną samodzielnie na ulicach swoich macierzystych jednostek.

Debiut w mundurze Debiut w mundurze Debiut w mundurze Debiut w mundurze

Autorzy: Katarzyna Wąsowicz, Jacek Czechowski