Wolontariusze z sercem

Data publikacji 15.02.2013

Wolontariusze z sercem W tym tygodniu (11 lutego) obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Dzień ten poświęcony jest refleksji i dostrzeżeniu tych, którzy cierpią na duszy i ciele. Wiele instytucji, a wśród nich nasi słuchacze - wolontariusze, od lat uczestniczą w spotkaniach z chorymi. Tym razem odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi Caritas w Pile. Podczas tych odwiedzin, słuchacze zapoznali się z historią placówki istniejącej od stycznia 2002 roku oraz przyglądali się zajęciom realizowanym dla uczestników w pracowniach: stolarsko - ślusarskiej, komputerowo - rękodzielniczej, artystycznej i gospodarstwa domowego.

Dziś natomiast z okazji walentynek, słuchacze odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Caritas nr 1, gdzie obdarowali dzieci słodki upominkiem i włączyli się do wspólnej zabawy.

Wolontariusze z sercem Wolontariusze z sercem Wolontariusze z sercem Wolontariusze z sercem

autor: Wojciech Thiel

(15.02.13)