Służba od podstaw

Data publikacji 12.02.2013

Pełnienie służby na stanowisku dyżurnego jednostki Policji i wykonywanie zadań w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych (PDOZ), w tym m.in. przyjmowanie ...

Służba od podstaw Pełnienie służby na stanowisku dyżurnego jednostki Policji i wykonywanie zadań w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych (PDOZ), w tym m.in. przyjmowanie, wydawanie, przekazywanie i zwalnianie osób oraz postępowanie w przypadku zaistnienia wydarzeń nadzwyczajnych, najlepiej poznaje się tam, gdzie jest ona bezpośrednio realizowana, czyli w komendzie.

Służba od podstaw W powyższe zagadnienia oraz arkana struktury organizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile, którą odwiedziło 40 słuchaczy kursu podstawowego, wprowadzili wykładowca Zakładu Prawa Szkoły Policji w Pile podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podkom. Andrzej Latosiński z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich KPP w Pile.

Służba od podstaw Ponadto słuchacze zapoznali się z działaniem live scannera - urządzenia do elektronicznego daktyloskopowania osób, które zaprezentował asp. szt. Paweł Leśniewski. Kierownik Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego omówił i zaprezentował różne metody ujawniania, utrwalania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz zasady użycia testera narkotykowego. Tego typu zajęcia są doskonałą okazją porównania teorii z praktyką oraz wzbogacenia wiedzy, która, w przekonaniu słuchaczy, zaowocuje lepszym opanowaniem treści zawartych w programie szkolenia.

Służba od podstaw Służba od podstaw Służba od podstaw Służba od podstaw

autor: Waldemar Hałuja