Kurs oskarżycieli publicznych

Data publikacji 02.02.2013

Pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego dziś dobiegła końca. Jego uczestnikami ...

Kurs oskarżycieli publicznych Pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego dziś dobiegła końca. Jego uczestnikami było 16 przedstawicieli z garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego i wielkopol-skiego.
Program szkolenia obejmował zagadnienia teoretyczne i praktyczne, których zadaniem było przygotowanie uczestników do nadzoru nad czynnościami wyjaśniającymi oraz występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w postępowaniu w sprawach o wykroczenia, m.in. dokonywania formalnej i merytorycznej oceny materiałów zgromadzonych w toku czynności wyjaśniających, przygotowywania i prezentowania przemówień końcowych, sporządzania środków zaskarżania.
Powyższe kursy realizowane są w pilskiej Szkole od stycznia 2008 r. W bieżącym roku planu-jemy przeprowadzenie jeszcze siedmiu edycji tego typu kursów.

autor: Krzysztof Opaliński

(01.02.13)