Taktyka i techniki przesłuchań

Data publikacji 02.02.2013

Od dziewięciu lat Szkoła Policji w Pile realizuje kursy specjalistyczne dla policjantów służby kryminalnej i śledczej z zakresu taktyki i technik przesłuchań. W tym czasie, w trakcie ponad 100 edycji, przeszkoliliśmy prawie 1600 osób, w tym także m.in. funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Dziś zakończyła się kolejna w tym roku edycja takiego kursu. Wzięło w nim udział 15 policjantek i policjantów służby kryminalnej z jednostek terenowych Policji.
W trakcie pięciodniowego szkolenia, jego uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia rozmów, sposobów wykrywania kłamstw oraz prowadzenia przesłuchań. Doskonalą również swoje umiejętności zawodowe w zakresie planowania i przygotowywania przesłuchań, nawiązywania kontaktu z osobami przesłuchiwanymi oraz kontroli prowadzenia rozmów.

autor: Krzysztof Opaliński

(01.02.13)