Pierwszy w tym roku

Data publikacji 23.01.2013

Uwieńczeniem ponad pięciu miesięcy szkolenia podstawowego był dla 274 słuchaczy kompanii I, II i V dzisiejszy egzamin końcowy ...

Pierwszy w tym roku Uwieńczeniem ponad pięciu miesięcy szkolenia podstawowego był dla 274 słuchaczy kompanii I, II i V dzisiejszy egzamin końcowy, który zakończył się pełnym sukcesem – wszyscy zdali.
Uroczystego wręczenia świadectw oraz, dla wyróżnionych osób, listów gratulacyjnych dokonał zastępca komendanta Szkoły mł. insp Piotr Gaca. Absolwenci udowodnili, że w trakcie pobytu w Szkole posiedli niezbędną wiedzę i umiejętności, pozwalające na profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych. Należy podkreślić, że jest to pokaźny zasób materiału z zakresu ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy. Program szkolenia zakładał także kształtowanie umiejętności z zakresu ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, przywracania zbiorowo naruszonego porządku publicznego, przeciwdziałania zjawiskom kryminogennym, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Już w najbliższą środę nasi absolwenci zasilą swoje jednostki macierzyste i rozpoczną pełnienie służby w komórkach patrolowo-interwencyjnych. Natomiast od 1 lutego pierwsza grupa naszych tegorocznych absolwentów będzie delegowana do czasowego pełnienia służby w oddziale prewencji albo samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie przez 49 dni odbędzie 37 ośmiogodzinnych służb.

Pierwszy w tym roku Pierwszy w tym roku Pierwszy w tym roku Pierwszy w tym roku

autor: Wojciech Thiel

(22.01.13)