Gdy wiatr kolędy niesie...

Data publikacji 17.12.2012

Boże Narodzenie to święto, do którego Polacy są najbardziej przywiązani. Większość z nas nie wyobraża sobie, że można ten czas ...

Boże Narodzenie to święto, do którego Polacy są najbardziej przywiązani. Większość z nas nie wyobraża sobie, że można ten czas spędzić z dala od najbliższych, od stołu wigilijnego, szopki, choinki i opłatka. Robimy wszystko, by w ten jeden dzień w roku być z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi sercu. Wypełnia nas dziecięca radość. Mamy większą potrzebę dzielenia się z innymi. Kiedy łamiemy się opłatkiem, niejednemu z nas kręci się łza w oku. Już w samym słowie ?wigilia? kryje się urok, pamięć dzieciństwa, rodzinnego domu, ciepła i wzruszenia.
Niestety, nie wszystkie rodziny spędzą nadchodzące Święta w domowym zaciszu. Co roku wiele chorych dzieci pozostaje w szpitalu. Ich bliscy starają się jednak, by nawet w tym szczególnym miejscu atmosfera bożonarodzeniowego okresu spłynęła także na nich.
Od kilku lat wolontariusze w niebieskich mundurach odwiedzają młodych pacjentów przebywających w pilskim szpitalu. Uśmiech dzieci jest wówczas najlepszym powitaniem dla policjantów. Jest to czas czytania bajek, konkursów itp. Jest to również czas, kiedy dzieci mogą zapomnieć o swojej chorobie.  Najwyższym wyrazem podziękowania za okazane uczucia jest uśmiech dziecka. Nie mniej cennym są również życzenia płynące prosto z serca. I takie właśnie bożonarodzeniowe życzenia otrzymaliśmy m.in. od małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile. Serdecznie za nie dziękujemy oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wielu beztroskich chwil spędzanych wśród najbliższych. Wesołych Świąt.

autor: Waldemar Hałuja

(17.12.12)

Powrót na górę strony