Warsztaty narkotykowe

Data publikacji 12.12.2012

Rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości narkotykowej poświęcone były trzydniowe warsztaty szkoleniowe, które odbyly się w Szkole. Przedsięwzięcie ...

Warsztaty narkotykowe Rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości narkotykowej poświęcone były trzydniowe warsztaty szkoleniowe, które odbyly się w Szkole. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny, organizowane jest od kilku lat w Pile w ramach stałej, wielopłaszczyznowej współpracy z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji. Adresatami tej formy doskonalenia zawodowego byli funkcjonariusze - przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji, zajmujący się przestępczością narkotykową. Przedsięwzięcie umożliwiło wymianę doświadczeń, prezentację wybranych spraw operacyjnych realizowanych w ubiegłym roku, omówienie efektywności jednostek w zwalczaniu przestępczości narkotykowej oraz przestępczości narkotykowej wśród pseudokibiców.

W ramach warsztatów szkoleniowych, przedstawiciele Straży Granicznej: kpt. SG Tomasz Kunda - Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego - ekspert badań fizykochemicznych oraz kpt. SG Szymon Babik z Zarządu Operacyjno - Śledczego Komendy Głównej SG, omówili problematykę przemytu i przestępczości narkotykowej cudzoziemców.

Biuro Kryminalne reprezentowali: podinsp. Michał Safjański, podinsp. Andrzej Sikora oraz nadkom. Krzysztof Żebrowski, natomiast Szkołę - nauczyciele Zakładu Kryminalnego: podinsp. Jarosław Zientkowski, podkom. Artur Mazur i st. sierż. Romuald Cieciura.

autor: Marzena Brzozowska

(12.12.12)