Szkolenie w Poznaniu

Data publikacji 12.12.2012

W ubiegłym tygodniu na terenie obiektu szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się kolejna edycja doskonalenia zawodowego ...

Szkolenie w Poznaniu W ubiegłym tygodniu na terenie obiektu szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się kolejna edycja doskonalenia zawodowego lokalnego z zakresu prowadzenia i dokumentowania czynności operacyjno ? rozpoznawczych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na współpracę z osobowymi źródłami informacji oraz prowadzenie form pracy operacyjnej. Uczestnikami byli policjanci służby kryminalnej z jednostek terenowych garnizonu poznańskiego. Szkolenie zorganizowało kierownictwo KWP w Poznaniu oraz Szkoła Policji w Pile. Zajęcia, z ramienia Szkoły, przeprowadzili nauczyciele Zakładu Kryminalnego: podinsp. Jacek Słoński oraz podinsp. Waldemar Szilke. Ponadto, w zajęciach uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Kryminalnego, Sekcji Psychologów oraz Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Poznaniu.
Poza zajęciami z zakresu pracy operacyjnej, uczestnicy szkolenia mieli także okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie zasad stosowania samoobrony oraz stosowania odpowiednich technik służących do zatrzymywania osób.
Przedsięwzięcie miało charakter cykliczny, było jednym z pięciu dotychczas zorganizowanych szkoleń, zainicjowanych przez funkcjonariuszy KWP w Poznaniu i współprowadzonych przez kadrę dydaktyczną Zakładu Kryminalnego Szkoły.

autor: Marzena Brzozowska

(12.12.12)