Po nowemu

Data publikacji 16.11.2012

Zaledwie przebrzmiały echa pożegnania 295 słuchaczy, którzy w ubiegły piątek zakończyli szkolenie podstawowe, a już wczoraj do Szkoły przybyło 333 nowo przyjętych ...

Po nowemu Zaledwie przebrzmiały echa pożegnania 295 słuchaczy, którzy w ubiegły piątek zakończyli szkolenie podstawowe, a już wczoraj do Szkoły przybyło 333 nowo przyjętych do służby policjantów.
Po złożeniu ślubowania w macierzystych jednostkach, szkolenie podstawowe rozpoczęło 145 reprezentantów garnizonu wielkopolskiego, 43 - lubuskiego, 76 - dolnośląskiego, 28 - zachodniopomorskiego, 37 - kujawsko-pomorskiego, 1 - pomorskiego i 3 - śląskiego. Przed nimi udział w 992 godzinach zajęć dydaktycznych w trakcie 127 dni szkoleniowych.
Treść merytoryczna nowego programu szkolenia dotyczy m.in. ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy oraz ujawniania sprawców przestępstw, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Taki zakres wiedzy i umiejętności z nim związanych, pozwoli policjantowi na wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.

autor: Wojciech Thiel

(16.11.12)