Szczęśliwy finał

Data publikacji 09.11.2012

Uwieńczeniem ponad pięciu miesięcy szkolenia podstawowego był dla 295 słuchaczy dzisiejszy egzamin końcowy. Absolwenci, wywodzący się z garnizonów ...

Szczęśliwy finał Uwieńczeniem ponad pięciu miesięcy szkolenia podstawowego był dla 295 słuchaczy dzisiejszy egzamin końcowy. Absolwenci, wywodzący się z garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, udowodnili, że w trakcie pobytu w Szkole posiedli niezbędną wiedzę i umiejętności, pozwalające na profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych. Należy podkreślić, że jest to pokaźny zasób materiału z zakresu ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy. Program szkolenia zakłada także kształtowanie umiejętności z zakresu ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, przywracania zbiorowo naruszonego porządku publicznego, przeciwdziałania zjawiskom kryminogennym, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji.
Już w najbliższy poniedziałek nasi absolwenci zasilą swoje jednostki macierzyste i rozpoczną pełnienie służby w komórkach patrolowo-interwencyjnych.

Szczęśliwy finał Szczęśliwy finał Szczęśliwy finał Szczęśliwy finał

autor: Artur Godlewski