Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Data publikacji 06.11.2012

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi przedstawicielki Fundacji Itaka: Zuzanna Ziajko - dyrektor Zespołu ds. Poszukiwań ...

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi przedstawicielki Fundacji Itaka: Zuzanna Ziajko - dyrektor Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji oraz Paulina Gluza - szef Zespołu Prawnego, przeprowadziły cykl wykładów dla słuchaczy naszej Szkoły oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile i Zespołu Szkół Technicznych w Jastrowiu.
W trakcie zajęć prowadzące przedstawiły rolę i zadania Fundacji, rodzaje udzielanej pomocy oraz podstawy i zakres współpracy z Policją. Omówiona została również problematyka zaginięć osób: przyczyny, kategorie osób zaginionych, skala zaginięć oraz warunki zgłoszenia zaginięcia do Fundacji Itaka.
Słuchacze Szkoły oraz uczniowie otrzymali ponadto materiały szkoleniowe na powyższy temat.

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

autor: Krzysztof Opaliński

(06.11.12)