Nowoczesna edukacja

Data publikacji 09.10.2012

W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbyła się dwudniowa konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom ...

Nowoczesna edukacja W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbyła się dwudniowa konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom w edukacji służb mundurowych. Została ona zorganizowana i przeprowadzona przez COSSW w Kaliszu we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele świata nauki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu oraz reprezentanci służb mundurowych z Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Sił Zbrojnych RP.

W konferencji wzięło udział troje wykładowców Szkoły Policji w Pile: podinsp. Anna Podgórska, podinsp. Robert Hampelski i podinsp. Robert Kreczmer - autorzy referatu ?Wykorzystanie e-learningu w realizacji doskonalenia zawodowego policjantów - aspekty praktyczne.?

Podczas konferencji zwrócono szczególną uwagę na zalety wymiany informacji oraz analizy w zakresie studium przypadku, w obrębie poruszanej tematyki w związku ze współdziałaniem pomiędzy służbami mundurowymi. Wspomniany referat, wygłoszony przez podinsp. Roberta Kreczmera, cieszył się szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, z uwagi na to, że placówka ta uruchomiła w zeszłym roku platformę e-learningową Moodle i tym samym dołączyła do grupy szkół resortowych posiadających możliwość prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tej technologii.

Warto wspomnieć, że Szkoła Policji w Pile, pierwsze prace związane z udostępnieniem ?zdalnego nauczania? rozpoczęła już w roku 2008, jako pionierskie przedsięwzięcie w skali kraju.

Nowoczesna edukacja Nowoczesna edukacja

autor: Marzena Brzozowska

Zdjęcia: Jan Kempa (COSSW w Kaliszu)

(09.10.12)