(Prawie) ze stolicy polskiej piosenki

Data publikacji 19.09.2012

(Prawie) ze stolicy polskiej piosenki We wtorkowe przedpołudnie pilską Szkołę Policji odwiedzili licealiści z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie (woj. opolskie).
Podczas wizyty uczniowie, wraz z nauczycielami i towarzyszącymi im policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania naszej placówki. Poznali jej historię, zwiedzili sale oględzinowe i pomieszczenia dydaktyczne. Mieli okazję obejrzeć zajęcia m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz strzelania na strzelnicy garnizonowej Szkoły.
Dzięki wsparciu komendanta Szkoły, insp. Jerzego Powieckiego oraz starszego wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Wojciecha Thiela, wspomniana KMP w Opolu od 1 września 2010 r. realizuje, pod patronatem starosty opolskiego, ?Porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji innowacji pedagogicznej polegającej na wprowadzeniu do nauczania treści programowych z zakresu problematyki służby policyjnej?.

(Prawie) ze stolicy polskiej piosenki (Prawie) ze stolicy polskiej piosenki (Prawie) ze stolicy polskiej piosenki (Prawie) ze stolicy polskiej piosenki

autor: Anna Fons

(19.09.12)